Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin Женски козметички сет за лице 2

1,240ден

- +

Опис

Сетот соджи:
1. Pierre Cardin Тоник за лице

Pierre Cardin освежителен тоник за подмладена и здрава кожа. Откако целосно ќе ја отстраните шминката, нанесете освежителен тоник и започнете го денот со свежа кожа. Вашата кожа ќе ви се заблагодари за смирувачките ефекти на екстрактот од алое вера и краставица.
2. Pierre Cardin Маска за лице

Pierre Cardin ефикасна црна маска за прочистување на лицето која се отстранува со лупење. Бамбусовиот јаглен во прав и неговите специјални мешавини помагаат во измазнување на кожата и минимизирање на порите. Со помош на Б витамините како што се ниацинамид, пиридоксин, биотин, пантенол спречува вашата кожа да стане мрсна.

3. Pierre Cardin Крема за лице 

Кремата за избелување на Pierre Cardin помага да се осветли вашата кожа и да се изедначи нејзиниот тен. Благодарение на содржината на витамин Ц и Шеа путер значително ја намалува појавата на темни дамки. Пожелно е да се користи два пати на ден. Погоден за сите типови на кожа.

4. Pierre Cardin Серум за лице Anti-aging

Pierre Cardin Серум за лице Anti-aging стимулираат производството на колаген за да се спротивстави на стареењето на кожата, додека хијалуронската киселина обезбедува хидратација. Тоа помага да се добие поеластична, посветла и помлада кожа. Искористете ја моќта за обновување на кожата.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute