Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Алберто Тачини Парфем за жени Bona Dea 100мл.

1,250ден

Парфем за жени Bona Dea 100мл.

- +
SKU: 40667 Categories:, ,

Опис

Состав: Алкохол Денат, парфем, вода, Бензил Салицилат, Лимонен, Кумарин, Линалол, Хексил цинамал, Бензил Бензонат, Алфа-изометил јонон, Хидроксицитронелал, Гераниол, Бензил Алкохол, Бензил кинемат, Синамил Алкохол, Цитрал, цитронелол, изоеугенол, еугенол.

Главна нота: Мандарина, Бергамот Портокал, Кокос, Лимон.

Средна нота: Цвет од Портокал, Јасмин, Роза.

Основна нота: Кедрово Дрво, Сандалово Дрво, Мошус, Ванила.

Како и жената, парфемот е комбинација на интензивна и срдечна сензуалност. Главните ноти на мандарина, бергамот портокал и лимонот се отвораат за да создадат цветна срцева нота. Блескавите ноти на цветот на портокал се мешаат со сензуалните ноти на јасмин, надополнети со мек екстракт од кокос, давајќи му на парфемот топол, сончев воздух. Кедар и сандалово дрво во комбинација со мазни, топли ноти на темна ванила и мошус во основните ноти ја зголемуваат зависноста и квалитетот на парфемот.

 

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute