Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Алберто Тачини Парфем за жени Gabrielle 100мл.

1,050ден

Парфем за жени Gabrielle 100мл.

- +
SKU: 40670 Categories:, ,

Опис

Состав: Алкохол денат, парфем, аква, алфа-изометил јонон, бензил салицилат, кумарин, линалол, лимонен, цинамал, гераниол.

Незаменлив парфем за оние кои бараат уникатен, фасцинантен унисекс мирис.

Ноти од тиква, слатки и свежи мириси. Бакарен ориентален мирис со уникатни ноти.

Главна нота: Морков, Смоква, Кокос.

Среднa нотa: Тиква, Кедрово Дрво.

Основна нота: Сандалово Дрво, Мошус.

Прекрасен мирис создаден за мажи и жени. Неговите дрвени ноти од сандалово дрво и кедар се измешани со кокос. Слатките и свежи мириси на нотите од тиква, топлината на мошус во основните ноти ја прават позадината на мирисот незаменлива.

 

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute