Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Алберто Тачини Парфем за жени Passion 100мл.

1,250ден

Парфем за жени Passion 100мл.

- +
SKU: 40680 Categories:, ,

Опис

Состав: Алкохол Денат, Парфем, Аква, Бензил Салицилат, Лимонен, Хидроксицитронелал, Линалол, Кумарин, Гераниол, Цитронелол, Бензил Алкохол, Цитрал, Изоеугенол, Бензил Бензоат.

Главна нота: Мандарина, Сладок Корен, Розова Пиперка, Бергамот Портокал.

Средна нота: Цвет од Портокал, Мед, Кафе.

Основна нота: Амбер(скаменета смола), Ветивер,Темјан.

Длабок и топол ориентален мирис кој ја рефлектира топлината на сонцето.

Воведните ноти на бергамот и интензивната свежина на мандарината се комбинираат со розовата пиперка за да создадат заводлив ефект. Неодоливата мешавина од освежително кафе, цвет од портокал и мед ја оживува срцевата нота. Топлината на килибарот, дрвената мешавина од темјан, ветивер и кожни ноти создаваат жив ефект.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute