Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Алберто Тачини Парфем за жени Poine 90мл.

1,050ден

Парфем за жени Poine 90мл.

- +
SKU: 40668 Categories:, ,

Опис

Состав: Алкохол денат, парфем, аква, бензил салицилат, лимонен, кумарин, Линалол, хидроксицитронелал, цитронелол, хексил цинамал, бензил бензоат, алфа-изометил јонон, гераниол, бензил алкохол, бензил цинамат, Цинамил алкохол, цитрал, изоеугенол, еугенол, фарнесол.

Цветен ориентален парфем за романтични и самоуверени жени.

Главна нота: Тубероза, Праска, Семе од Амбрет, Мандарина.

Средна нота: Бели Цветови, Брусница, Ванила.

Основна нота: Мошус, Цвет од Портокал, Сандалово Дрво.

Бели цветови и туберозни цветни семиња од амбрети кои го загреваат срцето се зачинети, а сандалово дрво, кое изразува енергија, ја создава дрвенестата структура. Мирисот станува софистициран цвет на кожата.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute