Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Sold

Алберто Тачини Парфем за жени Serenity 95мл.

1,390ден

Парфем за жени Serenity 95мл.

Нема на залиха

SKU: 40682 Categories:, ,

Опис

Состав: Алкохол денат, Парфем, Аква, Бензил Салицилат, Лимонен, Линалол, Хидроксицитронелал, Хексил Цинамал, Гераниол, Цитрал, Кумарин, Бензил Бензоат, Бензил Цинамат, Цитронелол, Цинамил Алкохол, Бензил, Алкохол, .

Главна нота: Свежо, Бергамот, Семе од Морков

Средна нота: Кремаст, Цвет од Портокал, Роза, Јасмин

Основна нота: Мошус, Ванила, Стиракс, Балзам од Перу, Бензоин

Одраз на снежната чистота на блескавата, студена белина на зимското сонце. Чист, невин, јасен и светол споменик на елеганцијата.

Памучното, омекнувачко, кремасто чувство го обезбедуваат меката, бистра, чиста ванила и бел мошус. Воодушевува со својата благородност и јасност. Ја редефинира елеганцијата со семки од морков и бели цветови со чисти мошусни нијанси кои обезбедуваат рамнотежа на бергамот, што го зајакнува јасното чувство на почетокот.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute