Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Алберто Тачини Парфем за мажи Acropolis 100мл.

1,250ден

Парфем за мажи Acropolis 100мл.

- +
SKU: 40672 Categories:, ,

Опис

Состав: Алкохол денат., парфем, аква, лимонен, кумарин, хексил цинамал, линалол, бензил бензоат, алфа-изометил јонон, гераниол, бензил цинамат, цинамил алкохол, цитронелол, цитрал, изоеугенол.

Богат, интензивен и сензуален мирис создаден за господа.

Главна нота: Мандарина, Зелено Јаболко.

Средна нота: Цвет од Портокал, Морско Оревче, Морков, Гуајак Дрво.

Основна нота: Зрно Тонка, Ванила, Килибар.

Овој машки мирис се отвора со ноти на мандарина и зелено јаболко. Цвет од портокал, морско оревче и Guaiac Wood се комбинираат за да создадат длабочина и сензуалност на мирисот. Неговиот мек допир го открива интензитетот на зрното Тонка и сладоста на шарената ванила. Откријте ја уметноста на заведување со ACROPOLIS.

Brand

Pierre Cardin

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute