Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Алберто Тачини Парфем за мажи Kalais 100мл.

1,250ден

Парфем за мажи Kalais 100мл.

- +
SKU: 40683 Categories:, ,

Опис

Состав: Алкохол денат, Парфем, Аква, Алфа-Изометил Јонон, Линалол, Цитронелол, Гераниол, Бензил Бензоат, Кумарин, Цинамил Алкохол, Лимонен, Еугенол.

Главна нота: Каранфилче, Цимет, Анис, Розова Пиперка

Средна нота: Уд Дрво, Кедрово Дрво, Атлас Кедар, Сандалово Дрво, Гајаковско Дрво, Роза

Основна нота: Орис Корен, Уд Дрво, Бензоин Цвет, Сладок Килибар, Ванила, Топол Мед, Шеќерна Волна, Мошус

Содржејќи ја ретката и скапоцена нота на дрвото OUD, овој парфем е направен да биде елегантно облечен на вашата кожа како богата ткаенина. Потопете се во мирисот на дрвенести килибар за да го одложите времето и да се изгубите во длабочината на сегашноста.

Brand

Pierre Cardin

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute