Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

BIOWET восок во конзерва 800мл.

630ден

Biowet восок во конзерва 800мл.

- +

Опис

Загрејте го восокот додека не се стопи целосно во соодветна топилка. Добро промешајте. Тестирајте ја температурата на восокот со ставање мала количина на кожата. Нанесете тенок слој на кожата и брзо повлечете ја лентата со едно движење во спротивна насока од растот на влакната. По нанесувањето исчистете ја кожата со Биовет масло за чистење.

Дополнителни информации

Мирис

10291 Камилица, 10290 Натурал, 10284 Пудра

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute