Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

BIOWET спреј за депилација за сензитивна кожа 150мл.

220ден

- +
SKU: 15053 Categories:,

Опис

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Чекор 1: Протресете го производот пред употреба. Областа што треба да се третира мора да биде сува и чиста. Испрскајте го производот на местото што треба да се нанесе така што ќе ги покрие сите влакна и распоредете го со прстот.

Чекор 2: Откако ќе го задржите производот на вашата кожа 4 минути, проверете дали вашите влакна се отстранети на мала површина. Ако влакната ви опаѓаат, исчистете ја областа што ја нанесувате со вода триејќи ја со рацете. Доколку влакната не паѓаат лесно од местото што сте го исчистиле, можете да го оставите спрејот за отстранување на влакна Biowet на вашата кожа уште неколку минути. Времето на апликација треба да биде најмногу 10 минути.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Спрејот за отстранување на влакна Biowet може да се користи на нозете, рацете, пазувите и за интимните делови. НЕ ПОГОДЕН за употреба на главата, ушите, лицето, носот, околу анусот, гениталната област, градите или други делови од телото. НЕ користете на кожа која е обоена, повредена, испукана, иритирана, исечена или кожа која има бенки, варикозни, изгорени од сонце или на кожа каде што се користел брич во последните 72 часа, или на области кои имале реакција на производи за депилација во минатото. Не оставајте го на кожата повеќе од 10 минути. Ако почувствувате печење или пецкање за време на употребата, веднаш избришете ја кремата и темелно измијте ја со многу ладна вода доколку чувствителноста опстојува, веднаш побарајте лекарска помош. Ако имате било каква болест на кожата, користете го производот под надзор на лекар. Почекајте 72 часа помеѓу два циклуса на отстранување на влакна. Не ја чешајте кожата некое време по употреба. По нанесувањето, почекајте 24 часа пред да користите парфем, дезодоранс или сончање. Избегнувајте контакт на производот со очите. Консултирајте се со вашиот лекар во случај на контакт со очи. Чувајте го производот подалеку од дофат на деца. Треба да се консултирате со лекар пред да користите лекови за акни и бремени жени. Се користи надворешно. Содржи алкали и тиогликолат.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute