Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Sold

Hyaluronic Acid Serum Pierre Cardin Серум за лице

490ден

Серум за лице 30мл.

Нема на залиха

Опис

Овој серум, со мека и лесна текстура, обезбедува целосна и длабока хидратација, содржи пет различни видови на хијалуронска киселина. Тоа ќе ја направи кожата да изгледа помлада бидејќи ја подобрува еластичноста на кожата. Хидролизирана хијалуронска киселина: ефикасна против брчки. Натриум хијалуронат: ефект на полнење против стареење, има намалени молекуларни димензии и продира подлабоко. Кросполимер на натриум хијалуронат: има ефект против брчки и ја одржува кожата хидрирана долго време.. Хидролизирани гликозаминогликани: ја подобрува количината на задржана вода. Хијалуронска киселина: тоа е супстанца природно присутна во кожата која има извонредна способност да привлекува и задржува големи количества вода со што ја одржува кожата хидрирана.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute