Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin Гел за миење на лице со Алое Вера и Рузмарин

690ден

Pierre Cardin Гел за миење на лице 350мл.

- +

Опис

Ова средство е формулирано за ефикасно чистење на кожата од нечистотии и вишокот на маснотии. Неговите хидратантни, омекнувачки и интензивно навлажнувачки својства ја негуваат кожата. Екстрактот од рузмарин спречува прашината и нечистотијата да навлезат подлабоко во вашите пори. Погоден за сите типови кожа.

Употреба: Нанесете нa влажно лице и нежно масирајте, избегнувајќи го пределот околу очите. Исплакнете темелно. Не нанесувајте на иритантна кожа.

Предупредувања: Само за надворешна употреба. Избегнувајте директен контакт со очите. Да се ​​чува на собна температура.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute