Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

-31%

Pierre Cardin Женски козметички сет за лице 1

800ден

- +

Опис

Сетот соджи:
1. Pierre Cardin Гел за миење на лице.
Pierre Cardin Гелот за миење лице е наменет за кожа склона кон акни. Со својата формула,специјално развиена за чувствителна кожа, нежно ја чисти кожата и ја прочистува од нечистотија и маснотија.
2. Pierre Cardin Маска за лице
Уникатна хидратантна златна маска на Pierre Cardin која се отстранува со лупење. Сo екстрактот од печурки и неговите специјални мешавини помага за намалување на порите. Алантоинот и пантенолот ја смируваат и негуваат вашата кожа.
3. Pierre Cardin Крема за лице Repairing Skin
Pierre Cardin Крема за лице Repairing Skin од 75мл збогатeн со седум билни природни екстракти Регенерирачкиот крем ѝ помага на кожата да ја задржи влажноста и да ја зајакне функцијата на природната бариера, исто така, содржи масло од лаванда кое може да помогне во подобрување на тонот, изедначување и обновување на кожата.
4. Pierre Cardin Серум за лице Колагенскиот серум
Pierre Cardin Серум за лице Колагенскиот серум содржи растворлив колаген и ги обезбедува хранливите материи потребни за поддршка на младешката еластичност и еластичност на вашата кожа. Содржи витамин Ц и хијалуронска киселина. Ефикасно помага да се намалат видливите знаци на стареење, фините линии, брчки и старечките дамки.
Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute