Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin Промо Сет 2

1,100ден

Аква течна пудра 32мл.  ПОДАРОК  Тоник за лице 200мл.

- +

Опис

1.Pierre Cardin Agua Wow Mineral (304 Light Skin with Neutral), (406 Ivory Skin with Warm Yellow), (602 Medium Skin with Very Warm), ( 703 Tawny Beige with Warm Neutral) e течна пудра на база на вода со лесна формула која ја навлажнува вашата кожа и создава чувство на свежина. Содржината на магнезиум, цинк и бакар го одржува балансот на кожата. Ја прави вaшата кожа да изгледа мазна и кадифена во текoт на денoт.

 ПОДАРОК Pierre Cardin освежителен тоник за подмладена и здрава кожа. Откако целосно ќе ја отстраните шминката, нанесете освежителен тоник и започнете го денот со свежа кожа. Вашата кожа ќе ви се заблагодари за смирувачките ефекти на екстрактот од алое вера и краставица кои ги содржи тоникот Pierre Cardin. Пантенолот и витаминот Е ќе ви помогнат да ја одржите вашата кожа влажна.

Дополнителни информации

boja

304 Light Skin with Neutral, 406 Ivory Skin with Warm Yellow, 602 Medium Skin with Very Warm, 703 Tawny Beige with Warm Neutral, 802 Tan Skin with Beige Warm

Brand

Pierre Cardin

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute