Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin Промо Сет 3

960ден

Мат течна пудра 30мл. ПОДАРОК Гел за миење на лице 350мл.

- +

Опис

1.Chiffon Matte Foundation ПУДРА .Добијте беспрекорен, кадифено мат финиш .Оваа лесна формула го балансира тонот на вашата кожа, го апсорбира вишокот маснотии и ги корeгира несовршеностите. Совршена за нормална, мрсна и комбинирана кожа. Oваа пудра е погодна и за сува кожа кога се користи со навлажнувачки прајмер за шминка. Постигнете беспрекорен финиш кој трае цел ден со Chiffon Matte Foundation.

ПОДАРОК Pierre Cardin Гелот за миење лице е наменет за кожа склона кон акни. Со својата формула,специјално развиена за чувствителна кожа, нежно ја чисти кожата и ја прочистува од нечистотија и маснотија. Тоа помага да се намали појавата на митесери и да се контролира сјајот. Го отстранува вишокот маснотии без да создава чувство на сувост и дава свежина на кожата.

Дополнителни информации

boja

303 Fair, 402 Light, 606 Beige, 701 Medium Beige

Brand

Pierre Cardin

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute