Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin Промо Сет 4

1,240ден

Paper Dolls High Definition Маскара за очи + Matte Chiffon Touch Кармин 4гр. ПОДАРОК Гел за миење на лице 350мл.

- +

Опис

1.Paper Dolls High Definiton Маскара со својата мека и кремаста формула збогатена со восок овозможува да се дефинираат трепките. Дава моментален интензивен ефект на волумен додека го задржува природниот изглед. Специјална четка со троен ефект која го стимулира ефектот на раздвојување и волуменот. Импресивен природен изглед за неколку секунди со одвоени дефинирани и волуменизирани трепки.

2.Pierre Cardin Matte Chiffon Touch кармин (нијанса 178 Rosy Red) е долготраен ,интензивен кармин со формула збогатена со силни пигменти и хидрантни состојки кои го спречуваат пукањето на усните  и чувството на сувост и непријатност.Мат кармин кој со својата свиленкаста шифонска текстура овозможува пријатност во текот на целиот ден.

ПОДАРОК – Pierre Cardin Гелот за миење лице е наменет за кожа склона кон акни. Со својата формула,специјално развиена за чувствителна кожа, нежно ја чисти кожата и ја прочистува од нечистотија и маснотија. Тоа помага да се намали појавата на митесери и да се контролира сјајот. Го отстранува вишокот маснотии без да создава чувство на сувост и дава свежина на кожата.

Brand

Pierre Cardin

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute