Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin Промо Сет 5

1,250ден

Lash Up Маскара 5 мл. + Retro Matte Кармин (138 Tan Rose)  ПОДАРОК  Гел за миење на лице 350мл.

- +
SKU: 13278-1 Categories:, ,

Опис

1. Lash Up Mascara – Виткање, волуменизирање, подигнување и совршено одвојување на трепките за неверојатен изглед.

2. Retro Matte Кармин (нијанса 138 Tan Rose) – Сензуални усни и богати бои. Француската софистицираност е преточенa во богататa палета на бои. Во него секоја дама може да ја најде најсоодветната нијанса за себе, а особено совршениот тон на привлечната црвена боја. Асортиманот има по нешто за секого. Кремастата и мазна текстура на производот ги разгалува усните. Мат финишот е уште еден плус што ќе ве натера да сакате да поседувате повеќе од една или две бои. Им дава кадифеен изглед на усните и го прави вашиот целокупен изглед уште поелегантен и луксузен. Не предизвикува сушење благодарение на маслата вклучени во формулата. Тие даваат чувство на мекост и удобност во текот на целиот ден.

ПОДАРОК – Pierre Cardin освежителен тоник за подмладена и здрава кожа. Откако целосно ќе ја отстраните шминката, нанесете освежителен тоник и започнете го денот со свежа кожа. Вашата кожа ќе ви се заблагодари за смирувачките ефекти на екстрактот од алое вера и краставица кои ги содржи тоникот Pierre Cardin. Пантенолот и витаминот Е ќе ви помогнат да ја одржите вашата кожа влажна.

Дополнителни информации

Black

Црна

Brand

Pierre Cardin

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute