Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

-31%

Pierre Cardin сет 3

999ден

- +

Опис

1. Pierre Cardin Level Up Mascara Маскара за очи

Со својата специјално дизајнирана формула, „Level Up Mascara“ овозможува да се постигнат издолжени, завиткани и обемни трепки веднаш штом трепнеш. Tрансформирајте ги вашите трепки од големина L во XXL благодарение на неговата ултра-модуларна текстура.

2.Pierre Cardin Chiffon Matte -Light (402)  Течна пудра

Добијте беспрекорен, кадифено мат финиш со Chiffon Matte Foundation. Оваа лесна формула го балансира тонот на вашата кожа, го апсорбира вишокот маснотии и ги корeгира несовршеностите. Совршена за нормална, мрсна и комбинирана кожа. Oваа пудра е погодна и за сува кожа кога се користи со навлажнувачки прајмер за шминка. Постигнете беспрекорен финиш кој трае цел ден со Chiffon Matte Foundation.

3.Pierre Cardin Kissproof Coco Tan ( 336)  Течен кармин

Staylong Lipcolor – Kissproof содржи долготрајни својства на брзо сушење и никогаш не ги растегнува усните. Благодарение на неговата лесна текстура прави да се чувствувате како да нема ништо на вашите усни. Има интензивно покривање и не создава сувост на усните за разлика од постојаните мат течни кармини.

 

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute