Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin сет 4

2,630ден

- +

Опис

1.Pierre Cardin Kiss and Tell ( 416 ) Сенка за очи палета

Нова палета на нијанси совршена за сечиј вкус. Спакувано со апликатор и четка за лесно нанесување. Бисерен ефект на очите, долготрајна шминка.

2.Pierre Cardin Прајмер

Pierre Cardin Cover Up Blur е ултра мека основа за шминка која ја измазнува и омекнува кожата. Ja зголемува издржливоста на шминката, ги крие несовршеностите на кожата и ја навлажнува.

3.Pierre Cardin Peach (165) Руменило

Porcelain Edition Blush On руменило во прав развиено од Pierre Cardin го прави нанесувањето многу поудобно благодарение на неговата мека текстура.
Со својата свиленкаста супер-микронизирана технологија за пигмент, дава неодоливо чувство на мекост додека ги истакнува вашите образ..

4.Pierre Cardin Medium Deep Тонирана крема за лице-spf 15

Со CC тонираната крема ќе се чувствувате многу удобно, оваа релаксирачка формула го намалува изгледот на вашите пори и го регулира нерамниот тон на кожата. Со текстура слична на серум, вашата кожа ќе има свеж и природен изглед. На вaшата кожа, која е изложена на сино светлосно зрачење од дигиталните уреди, во текот на целиот ден, делува како втора кожа со помош на технологијата „Shield Blue-Light“.

 

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute