Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

-30%

Pierre Cardin сет 5

1,550ден

- +

Опис

1. Pierre Cardin Warm Poudre to Beige spf 30 Тонирана крема за лице

Тонирана кремa за лице со SPF30, кој ефикасно го балансира нерамниот тон на кожата. Дава сатенски финиш, ги прикрива порите и ја измазнува кожата. Содржи серин, пролин, аргинин, аланин активни супстанции кои природно ја хидрираат кожата. Поради својата немaсна структура, погоден е за употреба на сите типови на кожа. Има средно-висока моќ на покривање.

2. Pierre Cardin Deep Red (263) Kармин

Серијата Pierre Cardin Magnetic Dream Lipstick е дизајнирана да направи да се чувствувате посебно, од неговото пакување до неговите впечатливи нијанси на бои. Кремастите, природни и високо пигментирани бои ни даваат неодолив шарм и исклучително свиленкаст изглед.

3. Pierre Cardin Прајмер

Pierre Cardin Youth Aura Make Up Primer Sheer Illuminating Base ја подобрува чистотата на кожата и и дава природен и жив сјај. Може да се користи засебно за да и даде на кожата прекрасен блескав изглед, или пред нанесување шминка. Подлогата прави шминката да изгледа совршено и ја продолжува нејзината издржливост. Погоден за сите типови кожа.

 

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute