Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin сет 6

1,740ден

- +

Опис

1. Pierre Cardin Medium Коректор

Отстранете ги знаците на замор со коректорот на Pierre Cardin. Обезбедува природен финиш, има мека текстура и лесно се нанесува.

2. Pierre Cardin Light Хајлајтер за лице

Со еден потег, можете да постигнете блескав сјај на одредени точки на лицето, како што се јаболчниците, носот и горната усна. Во практична форма на молив, ќе стане омилен предмет во вашата чанта за шминка.

3. Pierre Cardin Фиксатор на шминка

Нејзината нова формула на база на вода обезбедува дополнителна влажност за вашата кожа и ја подобрува трајноста на шминката. Тоа е повеќенаменски производ за фиксирање и зголемување на отпорноста на сите видови шминка, така што својствата на применетите производи се оптимизирани. Формулата за спреј за фиксирање на шминката се состои од 95% вода..

4. Pierre Cardin Warm Light Brown (604) Сенка за веѓи

Сенката за веѓи Hello Brow дава природен изглед, ги структурира и стилизира веѓите како професионалец. Оваа сенка ви нуди сè што ви е потребно за стручно пополнување, обликување и дефинирање на вашите веѓи.

5. Pierre Cardin Warm Auburn (418) Молив за веѓи

Нашиот молив за обликување на веѓите обезбедува мека, природна завршница која трае цел ден. Кажете им здраво на убаво обликуваните и дефинирани веѓи со нашето моливче за веѓи кое е лесно за употреба.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute