Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin BB Cream – spf 30 Тонирана крема за лице

660ден

Тонирана крема за лице со заштитен фактор спф 30 ,30мл.

- +

Опис

Тонирана кремa за лице со SPF30, кој ефикасно го балансира нерамниот тон на кожата. Дава сатенски финиш, ги прикрива порите и ја измазнува кожата. Содржи серин, пролин, аргинин, аланин активни супстанции кои природно ја хидрираат кожата. Поради својата немaсна структура, погоден е за употреба на сите типови на кожа. Има средно-висока моќ на покривање.

Дополнителни информации

boja

424 Fairy, 426 Warm Poudre to Beige, 427 Warm Yellow to Poudre

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute