Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin Chiffon Matte Foundation Течна пудра

960ден

Мат течна пудра 30мл.

- +

Опис

Добијте беспрекорен, кадифено мат финиш со Chiffon Matte Foundation. Оваа лесна формула го балансира тонот на вашата кожа, го апсорбира вишокот маснотии и ги корeгира несовршеностите. Совршена за нормална, мрсна и комбинирана кожа. Oваа пудра е погодна и за сува кожа кога се користи со навлажнувачки прајмер за шминка. Постигнете беспрекорен финиш кој трае цел ден со Chiffon Matte Foundation.

Дополнителни информации

boja

303 Fair, 402 Light, 606 Beige, 701 Medium Beige

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute