Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin Herbal Toothpaste with Aloe Vera , Miswak -Arak and Tea Tree Паста за заби со Алое Вера,Мисвак-арак и чајно дрво

220ден

Паста за заби Хербал 75мл.

- +

Опис

Билната паста за заби Pierre Cardin Herbal, со својата специјална формула од екстракти од чајно дрво, мисвак и алое вера, темелно ги чисти вашите заби . Мисвак е екстракт од дрвото Salvadora Persica кое поседува моќен антиплак, антибактериски, антимикотичен ефект, избелува, дезодорира и дезинфицира. Чувствителноста на забите не е еднократен проблем, туку постојана состојба која може да се подобри со секојдневната употреба на оваа паста.

Состав: Sorbitol, Aqua, Hydrated Silica, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Aroma, Phenoxyethanol, Sodium Saccharin, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Menthol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Ethylhexylglycerin, Salvadora Persica Bark/Root Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, CI 19140, CI 42090.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute