Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin Retro Matte Lipstick Кармин

730ден

Мат кармин

- +

Опис

Сензуални усни и богати бои. Француската софистицираност е преточенa во богататa палета на бои. Во него секоја дама може да ја најде најсоодветната нијанса за себе, а особено совршениот тон на привлечната црвена боја. Асортиманот има по нешто за секого. Кремастата и мазна текстура на производот ги разгалува усните. Мат финишот е уште еден плус што ќе ве натера да сакате да поседувате повеќе од една или две бои. Им дава кадифеен изглед на усните и го прави вашиот целокупен изглед уште поелегантен и луксузен. Не предизвикува сушење благодарение на маслата вклучени во формулата. Тие даваат чувство на мекост и удобност во текот на целиот ден.

Дополнителни информации

boja

136 Pink Rose, 137 Rosewood, 138 Tan Rose, 143 Beige, 144 Pinky Peach, 149 Red Coral, 151 Bright Red, 153 Red, 156 Brown Red, 157 Maroon

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute