Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

Pierre Cardin Truly Matte Foundation Течна пудра

690ден

Мат течна пудра 30мл.

- +

Опис

Truly Matte течна пудра, благодарение на специјалните состојки и уникатна формула ги крие сите несовршености на кожата и го изедначува тенот. Имајте порцеланска мат кожа во текот на денот, спречете го сјајот на кожата на Т-зоната на лицето. Благодарение на чувствителна формула која и овозможува на кожата да дише погодна e за мрсна и за нормална кожа.

Дополнителни информации

БОЈА

865 Fair, 965 Light, 170 Beige, 270 Medium Beige, 370 Neutral Beige, 470 Tan, 285 Rose Beige, 385 Gold Beige, 278 True Nude, 309 Nude Buff, 413 Ivory Buff, 611 Fresh Beige, 428 True Beige, 429 Cream, 431 Yellow Beige, 432 Light Caramel

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute