Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

PIERRE CARDIN MARRIAGE PORTION SET за мажи

5,900ден

Сет од 11 парчиња.

- +

Опис

Типови на кожа: Погоден за сите типови на кожа

Пена за бричење 200мл.: Содржи екстракт од алантоин и алое вера за да ја смири вашата кожа. Формулата што содржи глицерин ја навлажнува вашата кожа за да ви помогне да имате лесно и пријатно бричење. Обезбедува освежувачко искуство за бричење со својот посебен мирис.

Ролон 50мл.: Ролонот Aqua Men обезбедува долготрајна заштита на непријатниот мирис за пределот на пазувите. Со својата формула засилена со активни состојки против потење дава чувство на свежина  и помага да се спречи влажноста .

Alberto Taccini Melionism Машки парфем 50мл: Мелионизмот, луксузен и сензуален мирис, е истовремено модерен и безвременски со своите богати, темни, заводливи хармонии на цветни мириси и атрактивен еликсир на зачини. Горна нота: цитрус. Зачинета средна нота: јасмин, вуди,гарденија. Основна нота: гурмански миризлив мошус.

Гел за туширање  Aqua Men 300мл.: Pierre Cardin Aqua Men гелот за туширање помага да се спречи сушење на кожата со неговите збогатени природни екстракти. Ја прави вашата кожа помека и помазна после секое туширање. Ви помага да се справите со стресот. Погоден за сите типови на кожа со нејзината идеална pH вредност.

Колонска вода за после бричење Aqua Men 150мл.: Колонската вода за после бричење ја освежува и релаксира вашата кожа по бричење со својот атрактивен мирис како оној на парфемите.

Балсам за после бричење Aqua Men 150мл.: Pierre Cardin Aqua Men After Shave Balm е збогатен со витамин Е и алантоин, благодарение на освежувачките својства ќе и даде чувство на свежина на вашата кожа после бричење.(33303)

Дезодоранс за мажи 150мл.: Чувствувајте се свежо во текот на целиот ден со пријатните мирисни ноти  на машкиот дезодоранс.(31211)

2 во 1 Шампон и Кондиционер 360мл.: Овој шампон и кондиционер е наменет за секојдневна употреба и за сите типови на коса.Ја чисти вашата коса од нечистотијата и ја остава свежа,мека и свиленкаста.

Паста за заби Whitening 75мл.: Неговата моќна формула која содржи калциум карбонат помага во избелување на забите со пеперминт арома.

Ноктарица за сечење на нокти : Безбедно и прецизно сечење на вашите нокти со ноктарицата на  Pierre Cardin.

Пинцета : Оформете ги вашите веѓи со специјалните остри рабови на пинцетата Pierre Cardin.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute