Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

PIERRE CARDIN MARRIAGE PORTION SET за жени

7,500ден

Сет од 17 парчиња.

- +

Опис

Типови на кожа: Погоден за сите типови на кожа

Сенка за очи Iconic палета од 5 нијанси –Kiss and tell 416 : Нова палета на нијанси совршена за сечиј вкус. Спакувано со апликатор и четка за лесно нанесување. Бисерен ефект на очите, долготрајна шминка.

Alberto Taccini Boudoir Парфем за жени  50 мл.: Светла и софистицирана нота, се таложи на кожата како килибар, цветен и дрвенест ветрец. Поетска алхемија… Горна нота: Јасмин. Средна нота: Килибарно дрво. Основна нота: Килибар, Мов, Мошус.

Течна пудра Truly Matte Foundation 30мл.- Tan 470 : Trully Matte течна пудра, благодарение на специјалните состојки и уникатна формула ги крие сите несовршености на кожата и го изедначува тенот . Имајте порцеланска мат кожа во текот на денот, спречете го сјајот на кожата на Т-зоната на лицето. Благодарение на чувствителна формула која и овозможува на кожата да дише погодна e за мрсна и за нормална кожа.

Коректор Actressready Concealer Stick Medium 002: Отстранете ги знаците на замор со коректорот на Pierre Cardin. Обезбедува природен финиш,има мека текстура и лесно се нанесува.

Млеко за чистење на лице 200мл: Додека длабински ја чисти кожата, формулата на млекото за чистење лице Pierre Cardin, исто така, ја хидрира вашата кожа. Поради лесниот состав на млекото вашата кожа ќе биде темелно исчистена од дамки и остатоци од шминка. Сè што ви преостанува е да уживате во вашата мазна кожа. Погоден е за сите типови на кожа. Формула без парабен.

Молив за очи водоотпорен –Ashen 550 : Водоотпорен молив за очи што може да се остри со чувство на примена на течен молив што не се размачкува. Исклучително мека формула со леснотија на нанесување, лизгање без напор.

Крема за раце  75мл : Кремот за раце  Rose Beauty е збогатен со глицерин и витамин Е, кои длабински ја негуваат и хидрираат кожата на рацете. Помага да се врати мекоста на кожата. Ги прави рацете кадифено меки и мазни.

Компактна пудра Porcelain Edition 12гр.- Honey 460: Благодарение на својата свилена и мазна структура, оваа пудра ќе биде совршено компактна со вашата шминка во текот на денот. Дава фино кашмирско чувство и сјај, помага да се елиминираат несовршеностите на кожата, а во исто време обезбедува голема удобност. Ултра фината и свиленкаста компактна пудра и помага на кожата да ја одржи сопствената виталност и свежина, промовирајќи мат и природен сјај на површината на кожата.

 

Кармин Porcelain Edition 4гр.-Rich berry 246 : Pierre Cardin Porcelain Edition е серија на кармини кои обезбедуваат совршена сатенска текстура на усните со нивната кремаста, интензивно пигментирана структура и богата содржина.

Молив за усни водоотпоренNatural beauty 210 : Екстремно долготраен, мат ефект на усните. Благодарение на неговата мека текстура, моливот едноставно ги oцртува усните .Со нанесување на целата површина на усните,  можете да ги направите  визуелно пополни и поголеми .

Четка за нанесување на пудра : Рамна четка  која ви помага лесно да ги нанесете сите видови подлога и пудри на избалансиран и мазен начин . Со  оваа четка ќе и дадете на вашата кожа беспрекорен резултат и во исто време ќе добиете природен изглед.

Златна маска за лице 75 мл.: Уникатна хидратантна златна маска на Pierre Cardin која се отстранува со лупење. Сo екстрактот од печурки и неговите специјални мешавини помага за намалување на порите. Алантоинот и пантенолот ја смируваат и негуваат вашата кожа. Глицеринот помага да се зачува влажноста на вашата кожа.

Дезодоранс Floral 150 мл.: Чувствувајте се свежо во текот на целиот ден со пријатните цветни ноти .

Маскара за очи Lash Up 5 мл.: Виткање, волуменизирање, подигнување и совршено одвојување на трепките за неверојатен изглед.

 Шампон Protein Therapy Chroma Rich Hair 250 мл.: Protein Therapy Chroma Rich Hair Шампонот е развиен како соодветен производ за задржување на бојата за обоена коса. Специјалната структура со лесна формула и содржината на протеинот Quinoa помагаат боите за коса побавно да се отстрануваат од косата со секое миење. Quinoa е единствен протеински извор кој ги содржи сите 9 есенцијални аминикиселини.

Лак за нокти  Studio Nails 11.5 мл. -012 : Со своите впечатливи бои и  супериорен квалитет, Pierre Cardin Studio Nails лакот ја открива убавината на вашите нокти и раце. Благодарение на својата уникатна формула, обезбедува совршена покриеност и сјај дури и при еднослојни апликации. Ако се нанесува во 2 слоја, се добиваат поинтензивни бои и долготрајна издржливост.

Пинцета : Оформете ги вашите веѓи со специјалните остри рабови на пинцетата Pierre Cardin

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute