Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

PIERRE CARDIN GORGEOUS COSMETIC SET за мажи

5,500ден

Сет од 9 парчиња.

- +

Опис

Типови на кожа: Погоден за сите типови на кожа

 Балсам за после бричење Aqua Men 150мл.: Pierre Cardin Aqua Men After Shave Balm е збогатен со витамин Е и алантоин, благодарение на освежувачките својства ќе и даде чувство на свежина на вашата кожа после бричење.

Ролон 50мл.: Ролонот Aqua Men обезбедува долготрајна заштита на непријатниот мирис за пределот на пазувите. Со својата формула засилена со активни состојки против потење дава чувство на свежина  и помага да се спречи влажноста .

Шампон за коса за мажи против перут Aqua Men 400мл.: Шампонот Pierre Cardin Aqua Men збогатен со состојката климбазол помага во спречување на перут. Ја прави вашата коса помека и полесно контролирана. Можете да ја почувствувате живоста на вашата коса и скалпот после секое миење.

Колонска вода за после бричење Aqua Men 150мл.: Колонската вода за после бричење ја освежува и релаксира вашата кожа по бричење со својот атрактивен мирис како оној на парфемите.

Гел за туширање  Aqua Men 300мл.: Pierre Cardin Aqua Men гелот за туширање помага да се спречи сушење на кожата со неговите збогатени природни екстракти. Ја прави вашата кожа помека и помазна после секое туширање. Ви помага да се справите со стресот. Погоден за сите типови на кожа со нејзината идеална pH вредност.

Alberto Taccini Melionism Машки парфем 50мл: Мелионизмот, луксузен и сензуален мирис, е истовремено модерен и безвременски со своите богати, темни, заводливи хармонии на цветни мириси и атрактивен еликсир на зачини. Горна нота: цитрус. Зачинета средна нота: јасмин, вуди,гарденија. Основна нота: гурмански миризлив мошус.

Шампон за волумен и против стареење на косата Protein Therapy 250мл.: Шампонот Protein Therapy Volumizing and Bouncing with Pisum Sativum Peptide and Rice Protein е наменет за коса со видлив недостаток во густината. Pisum Sativum пептидот и хидролизираниот протеин од ориз го подобруваат волуменот на косата и даваат  живост и моментален сјај.Pisum Sativum пептидот обезбедува волуменски и антиоксидантни придобивки против стареењето на косата и овозможува трајно регенерирање на  косата.

Ноктарица за сечење на нокти : Безбедно и прецизно сечење на вашите нокти со ноктарицата на  Pierre Cardin.

Пинцета : Оформете ги вашите веѓи со специјалните остри рабови на пинцетата Pierre Cardin.

 

 

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute