Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

PIERRE CARDIN LEGENDARY COSMETICS SET за жени

8,500ден

Сет од 19 парчиња.

- +

Опис

Типови на кожа: Погоден за сите типови на кожа

Компактна пудра Porcelain Edition 12гр.-Natural honey 360: Благодарение на својата свилена и мазна структура, оваа пудра ќе биде совршено компактна со вашата шминка во текот на денот. Дава фино кашмирско чувство и сјај, помага да се елиминираат несовршеностите на кожата, а во исто време обезбедува голема удобност. Ултра фината и свиленкаста компактна пудра и помага на кожата да ја одржи сопствената виталност и свежина, промовирајќи мат и природен сјај на површината на кожата.

Руменило Porcelain Edition 13гр. –Peach 165 : Руменило во прав развиено од Pierre Cardin го прави нанесувањето многу поудобно благодарение на неговата мека текстура.Со својата свиленкаста супер-микронизирана технологија за пигмент, дава неодоливо чувство на мекост додека ги истакнува вашите образи.

Alberto Taccini Cool Bloom Парфем за жени  50 мл.: Невозможно е да не се вљубите во прекрасниот мирис кој со својата комбинација на есенции од цвеќиња и дрва ви дава чувство на мир. Горна нота: Јасмин, цвет на османтус, Средна нота : Мимоза, Дрвена основна нота: Цветна, лактонска (кремаста и овошна), мошус.

Течна пудра Truly Matte Foundation 30мл.- Fresh Beige 611 : Trully Matte течна пудра, благодарение на специјалните состојки и уникатна формула ги крие сите несовршености на кожата и го изедначува тенот . Имајте порцеланска мат кожа во текот на денот, спречете го сјајот на кожата на Т-зоната на лицето. Благодарение на чувствителна формула која и овозможува на кожата да дише погодна e за мрсна и за нормална кожа.

Крема за раце  50мл : Кремот за раце  Deep Romance со кератин за раце е збогатен со глицерин и витамин Е, кои длабински ја негуваат и хидрираат кожата на рацете. Кератинот помага да се врати мекоста на кожата. Ги прави рацете кадифено меки и мазни.

Ролон 50мл.: Ролонот Deep Romance обезбедува долготрајна заштита на непријатниот мирис за пределот на пазувите. Со својата формула засилена со активни состојки против потење дава чувство на свежина  и помага да се спречи влажноста .

Молив за усни водоотпоренNatural beauty 210 : Екстремно долготраен, мат ефект на усните. Благодарение на неговата мека текстура, моливот едноставно ги oцртува усните .Со нанесување на целата површина на усните,  можете да ги направите  визуелно пополни и поголеми .

Тоник за лице 200мл.:  Oсвежителен тоник за подмладена и здрава кожа. Откако целосно ќе ја отстраните шминката, нанесете освежителен тоник и започнете го денот со свежа кожа. Вашата кожа ќе ви се заблагодари за смирувачките ефекти на екстрактот од алое вера и краставица кои ги содржи тоникот Pierre Cardin. Пантенолот и витаминот Е ќе ви помогнат да ја одржите вашата кожа влажна.

Маскара за очи водоотпорна Water (Tears) Proof  5.5 мл.: Меката, кремаста формула збогатена со восок ја одржува еластичноста и дава изглед на бујност на трепките.
Со специјално дизајнирана четка која дава дополнителен волумен, ги подигнува вашите трепки од коренот до врвот, истакнувајќи ги и веднаш згуснувајќи ги.
Маскарата со високо специјализирана четка со три ефекти, изработена од специјални влакна е дизајнирана да го зголеми волуменот, одвојувањето и акцентирањето на трепките.

Молив за очи долготраен Midnight Black 503 : Долготраен молив за очи што може да се остри.Специјалната формула овозможува да  не се размачкува и дозволува  лесно нанесување.

Четка за нанесување на пудра : Рамна четка  која ви помага лесно да ги нанесете сите видови подлога и пудри на избалансиран и мазен начин . Со  оваа четка ќе и дадете на вашата кожа беспрекорен резултат и во исто време ќе добиете природен изглед.

Спреј за тело 200мл: Спрејот за тело Rose Beauty со својата формула збогатена со природни екстракти со својот пријатен мирис на Роза , прави да се чувствувате свежо во текот на цел ден.

Сенка за очи палета од 18 нијанси : Нова палета на нијанси совршена за сечиј вкус. Бисерен ефект на очите, долготрајна шминка.

Лак за нокти  Mon Joli Vernis 10 мл. -135 : Нова генерација на супер долготраен сјаен лак за нокти со висок интензитет на боја. Благодарение на неговата беспрекорна течна текстура која совршено се лизга на ноктите и неговата специјална четка ќе имате совршена контрола на нанесувањето.

Лак за нокти  Mon Joli Vernis 10 мл. -136 : Нова генерација на супер долготраен сјаен лак за нокти со висок интензитет на боја. Благодарение на неговата беспрекорна течна текстура која совршено се лизга на ноктите и неговата специјална четка ќе имате совршена контрола на нанесувањето.

Ноктарица за сечење на нокти : Безбедно и прецизно сечење на вашите нокти со ноктарицата на  Pierre Cardin.

Пинцета : Оформете ги вашите веѓи со специјалните остри рабови на пинцетата Pierre Cardin.

Кармин за усни Matte Rouge 4гр.– Aurora 208 : Мат кармин формулиран со избрана мешавина на масла, за целосна мазност и совршена удобност на вашите усни. Кремаста и многу еластична текстура за лесно нанесување.

Течен кармин Staylong Kissproof 5мл.- Coco Tan 336 : Течниот кармин Staylong Kissproof  содржи  долготрајни својства на брзо сушење и никогаш не ги растегнува усните.Благодарение на неговата лесна текстура прави да се чувствувате како да нема ништо на вашите усни. Има интензивно покривање и не создава сувост на усните за разлика од постојаните мат течни кармини.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute