Бесплатна достава за сите нарачки над 1200 денари. Доставата се врши за 2-3 работни денови.

PIERRE CARDIN MELLIFLUOUS COSMETIC SET за жени

6,500ден

Сет од 13 парчиња.

- +

Опис

Типови на кожа: Погоден за сите типови кожа.

Компактна пудра Porcelain Edition 12гр.: Благодарение на својата свилена и мазна структура, оваа пудра ќе биде совршено компактна со вашата шминка во текот на денот. Дава фино кашмирско чувство и сјај, помага да се елиминираат несовршеностите на кожата, а во исто време обезбедува голема удобност. Ултра фината и свиленкаста компактна пудра и помага на кожата да ја одржи сопствената виталност и свежина, промовирајќи мат и природен сјај на површината на кожата.

Женски парфем  Alberto Taccini Ma Cherie  50 мл: модерен, природен, елегантен. Невозможно е да не се заљубите во овој мирис кој ви намигнува со нотите на цвеќиња, тропско овошје, кедрово дрво и мошус. Горна нота: гарденија, лист од виолетова, розова црница Средна нота: роза, виолетова, јасмин Основна нота: бели цветови, кедрово дрво, мошус.

Pierre Cardin Micellar Water 300 мл: Вода за чистење шминка Pierre Cardin Козметика Револуционерна природна и практична кожа алатка за чистење при отстранување шминка Pierre Cardin Cosmetics Micellar Water, која длабински ги чисти очите, усните и кожата без потреба од миење, е производ кој ќе сакате да го имате секогаш со вас. Ја освежува вашата кожа со својот глицерин, екстракти од краставици и содржината на Алое Вера.Производот е без парабен.

Спреј за тело 200мл: Спрејот за тело  Wild Glamour со својата формула збогатена со природни екстракти со својот пријатен мирис на Роза , прави да се чувствувате свежо во текот на цел ден.

Крема за раце  50мл : Кремот за раце   Wild Glamour со кератин за раце е збогатен со глицерин и витамин Е, кои длабински ја негуваат и хидрираат кожата на рацете. Кератинот помага да се врати мекоста на кожата. Ги прави рацете кадифено меки и мазни.

Ролон 50мл.: Ролонот  Wild Glamour обезбедува долготрајна заштита на непријатниот мирис за пределот на пазувите. Со својата формула засилена со активни состојки против потење дава чувство на свежина  и помага да се спречи влажноста

Лосион за тело 350мл. : Лосионот за тело   Wild Glamour, збогатен со масло од Баобаб, ја омекнува вашата кожа. Нејзината богата формулата се заснова на глицерин и витамин Е кои ја прават вашата кожата длабоко нахранета и навлажнета. Лосионот лесно се апсорбира и и дава на кожата прекрасен тропски мирис кој ве носи во рајот.

Pierre Cardin гел за туширање  Wild Glamour 250 мл:  Pierre Cardin Cosmetic  Wild Glamour гел за туширање доаѓа да ја круниса вашата бања со скапоцени и егзотични цвеќиња. Ќе му го даде на вашето тело заслуженото внимание со својот впечатлив мирис, глицерин и витамини во неговата содржина.

Течна пудра Truly Matte Foundation 30мл. : Trully Matte течна пудра, благодарение на специјалните состојки и уникатна формула ги крие сите несовршености на кожата и го изедначува тенот . Имајте порцеланска мат кожа во текот на денот, спречете го сјајот на кожата на Т-зоната на лицето. Благодарение на чувствителна формула која и овозможува на кожата да дише погодна e за мрсна и за нормална кожа.

Маскара за очи водоотпорна Water (Tears) Proof  5.5 мл.: Меката, кремаста формула збогатена со восок ја одржува еластичноста и дава изглед на бујност на трепките.Со специјално дизајнирана четка која дава дополнителен волумен, ги подигнува вашите трепки од коренот до врвот, истакнувајќи ги и веднаш згуснувајќи ги.Маскарата со високо специјализирана четка со три ефекти, изработена од специјални влакна е дизајнирана да го зголеми волуменот, одвојувањето и акцентирањето на трепките.

Молив за очи долготраен Midnight Black 503 : Долготраен молив за очи што може да се остри.Специјалната формула овозможува да  не се размачкува и дозволува  лесно нанесување.

Кармин Porcelain Edition 4гр.Aurora 208 : Pierre Cardin Porcelain Edition е серија на кармини кои обезбедуваат совршена сатенска текстура на усните со нивната кремаста, интензивно пигментирана структура и богата содржина.

Лак за нокти  Mon Joli Vernis 10 мл. -135: Нова генерација на супер долготраен сјаен лак за нокти со висок интензитет на боја. Благодарение на неговата беспрекорна течна текстура која совршено се лизга на ноктите и неговата специјална четка ќе имате совршена контрола на нанесувањето.

Back to top

The ultimate make-up shop page brings you everything you need

Filter by attribute